Veronika

Zlaté logo

Veronika Linhartová

Veronika je houslistka, zpěvačka a performerka. Na housle hraje od čtyř let a studiu hudby se věnuje intenzivně celý život – nejdříve na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením a později ho završila absolutoriem na Pražské konzervatoři ve třídě profesorky Dany Vlachové. Své pódiové a interpretační zkušenosti prohlubovala opakovaně na mistrovských houslových kurzech například Gabriely Demeterové, Jaroslava Svěceného nebo Václava Hudečka.

Má za sebou mnohá ocenění na mezinárodních houslových soutěžích včetně společného koncertního vystoupení s Josefem Sukem. Jako členka Orchestru Pražské konzervatoře měla možnost zahajovat hudební festival Pražské jaro provedením Smetanové Mé vlasti pod vedením Jiřího Bělohlávka nebo se podílet na symfonických projektech kytaristy Michala Pavlíčka.

Kontakty vytvořené na Pražské konzervatoři s nehudebními odděleními dále rozvinuly její zájem o jiné žánry – převážně o scénickou hudbu a vlastní autorskou tvorbu. Spolupracovala na několika představeních studentů DAMU a Městského divadla v Kladně. Spoluorganizovala a vedla hudební workshopy s mentálně postiženými na festivalu Menteatrál v Neratově, jako letor a autor hudební složky spolupracovala také několik let s divadlem Continuo theatre na jeho letních projektech, autorsky také na představení Poledne. Dlouhá léta se hudebně a textařky realizovala v postfolkovém duu 27.

Jako hudebník se podílí i na řadě nahrávávek (Aidkid, Petr Nikl, Zvíře jménem podzim, hudba k představením Cirku La Putyka a další). Jejími kmenovými hudebním projekty je „superkapela“ Zvíře jménem podzim a hudební uskupení hudebníku Cirk la Putyky- 5 Out Loud .

Od roku 2015, kdy ji oslovil Cirk la Putyka pro projekt Family, se stala součástí tohoto dnes již legendárního uskupení. Do dnešního dne má na kontě hudební a interpretační spolupráci na řadě novocirkusových představení. Živě ji momentálně můžete vidět v představení Cesty a v představení Runners, které slaví mezinárodní úspěchy a kde je spoluautorkou hudební složky.

Poslední multižánrová spolupráce byla v triu Inflagranti, kde si osvojila hru na elektrické housle a kde se také všechny tři potkaly.

Veronika Linhartová